Porady

Frezy do pedicure

Prężnie rozwijająca się branża kosmetyczna potrzebuje coraz to lepszych i bardziej precyzyjnych narzędzi do uzyskiwania doskonałych i szybszych efektów pracy. O ile czas, jaki jest potrzebny kosmetyczce do uzyskania pożądanego efektu poprzez nałożenie maski odżywczej na twarz jest uzależniony od samych składników w danej maseczce zawartych, o tyle styliści paznokci walczą, by odpowiednio szybko pozbyć się zrogowaceń na wale okołopaznokciowym, ekspresowo opracować płytkę paznokcia do stylizacji oraz ściągnąć masę żelową, akrylową lub lakier hybrydowy bezpiecznie i w jak najkrótszym czasie.

Nowoczesny stylista paznokci zatem nie obędzie się bez frezarki, do której należy dobrać odpowiednie frezy do manicure oraz frezy do pedicure.

Czym są frezy do pedicure?

Frezy do manicure i pedicure to wymienne końcówki do urządzenia kosmetycznego zwanego frezarką. Występują one w różnych kształtach oraz rozmiarach, są wykonane z różnego rodzaju tworzywa – w zależności od ich przeznaczenia.
frezy do manicure i pedicurefrezy kosmetyczne do paznokci

Jak dobrać frezy do rodzaju zabiegu, jaki chcę wykonać?

Oczywiście by profesjonalnie i bezpiecznie obsługiwać frezarkę kosmetyczną, nie wystarczy poczytać o tym w internecie, jednak gdy mamy za sobą odpowiednie szkolenie – możemy śmiało wybrać narzędzie o odpowiedniej specyfikacji, co przedstawia się następująco:

Frezy do pedicure z nasypem diamentowym

Są to frezy do paznokci o dwóch gradacjach, bardzo precyzyjne. Maksymalna prędkość dla tych narzędzi jest to 40tys. obrotów/min. W bogatej ofercie frezów z nasypem diamentowym Motyl-PRO znajdują się między innymi frezy do manicure bezcążkowego (do usunięcia przerośniętych lub zadartych skórek bezcążkowo), do odsunięcia skórek (zastępujące popularne kopytko do skórek), do bezinwazyjnego matowienia i skracania płytki paznokcia, do opracowania wałów bocznych oraz wygładzania suchego naskórka. Z powodzeniem używane są one również jako frezy do pedicure kosmetycznego oraz medycznego.

Frezy do pedicure z węglika spiekanego

Są to frezy do paznokci przedłużonych oraz naturalnych. Służą do szybkiej i precyzyjnej pracy, takiej jak np. : ekspresowe i bezinwazyjne ściąganie masy żelowej, akrylowej oraz lakieru hybrydowego, obróbka wstępna i zasadnicza masy żelowej i akrylowej ale także do szlifowania tunelu paznokcia przedłużonego oraz „do zadań specjalnych” czyli np. obróbki mocno przerośniętych i twardych skórek przy rekonstrukcji paznokci obgryzionych, problematycznych. Występują w różnych kształtach i rozmiarach, od bardzo delikatnych po bardzo ostre- szybko ścierające. Maksymalne obroty dla tych frezów to 20 tys. obr./min.

Delikatne frezy do pedicure – frezy kamienne

Są to jednorazowe frezy do frezarki kosmetycznej przeznaczone głównie do skórek oraz matowienia i skracania naturalnej płytki paznokcia. Bardzo delikatne, w ofercie Motyl-PRO znajdują się różne gradacje oraz kształty – dobierane w zależności od przeznaczenia.
Maks. obroty dla tego rodzaju frezów to 30 tys. obr./min.

Frezy polerskie do pedicure

Używane są do szybkiego wykończenia manicure lub przedłużenia. Wygładzają, nadają połysk.

Rozbudowana oferta Motyl-PRO pozwala styliście paznokci dobrać odpowiedni frez do frezarek do paznokci, ale nie tylko – frezy Motyl-PRO to przede wszystkim gwarancja najwyższej jakości potwierdzana przez ich użytkowników.

Zobacz również: frezy do paznokci, frezy kosmetyczne, gumki do polerowania, frezy protetyczne