Porady

Frezy

Prężnie rozwijająca się branża kosmetyczna potrzebuje coraz to lepszych i bardziej precyzyjnych narzędzi do uzyskiwania doskonałych i szybszych efektów pracy. O ile czas, jaki jest potrzebny kosmetyczce do uzyskania pożądanego efektu poprzez nałożenie maski odżywczej na twarz jest uzależniony od samych składników w danej maseczce zawartych, o tyle styliści paznokci walczą, by odpowiednio szybko pozbyć się zrogowaceń na wale okołopaznokciowym, ekspresowo opracować płytkę paznokcia do stylizacji oraz ściągnąć masę żelową, akrylową lub lakier hybrydowy bezpiecznie i w jak najkrótszym czasie.

Nowoczesny stylista paznokci zatem nie obędzie się bez frezarki, do której należy dobrać odpowiednie frezy do manicure oraz frezy do pedicure.

Czym są frezy?

Frezy do manicure i pedicure to wymienne końcówki do urządzenia kosmetycznego zwanego frezarką. Występują one w różnych kształtach oraz rozmiarach, są wykonane z różnego rodzaju tworzywa – w zależności od ich przeznaczenia.
frezy do manicure i pedicurefrezy kosmetyczne do paznokci

Jak dobrać frezy do rodzaju zabiegu, jaki chcę wykonać?

Oczywiście by profesjonalnie i bezpiecznie obsługiwać frezarkę kosmetyczną, nie wystarczy poczytać o tym w internecie, jednak gdy mamy za sobą odpowiednie szkolenie – możemy śmiało wybrać narzędzie o odpowiedniej specyfikacji, co przedstawia się następująco:

Frezy z nasypem diamentowym

Są to frezy do paznokci o dwóch gradacjach, bardzo precyzyjne. Maksymalna prędkość dla tych narzędzi jest to 40tys. obrotów/min. W bogatej ofercie frezów z nasypem diamentowym Motyl-PRO znajdują się między innymi frezy do manicure bezcążkowego (do usunięcia przerośniętych lub zadartych skórek bezcążkowo), do odsunięcia skórek (zastępujące popularne kopytko do skórek), do bezinwazyjnego matowienia i skracania płytki paznokcia, do opracowania wałów bocznych oraz wygładzania suchego naskórka. Z powodzeniem używane są one również jako frezy do pedicure kosmetycznego oraz medycznego.

Frezy z węglika spiekanego

Są to frezy do paznokci przedłużonych oraz naturalnych. Służą do szybkiej i precyzyjnej pracy, takiej jak np. : ekspresowe i bezinwazyjne ściąganie masy żelowej, akrylowej oraz lakieru hybrydowego, obróbka wstępna i zasadnicza masy żelowej i akrylowej ale także do szlifowania tunelu paznokcia przedłużonego oraz „do zadań specjalnych” czyli np. obróbki mocno przerośniętych i twardych skórek przy rekonstrukcji paznokci obgryzionych, problematycznych. Występują w różnych kształtach i rozmiarach, od bardzo delikatnych po bardzo ostre- szybko ścierające. Maksymalne obroty dla tych frezów to 20 tys. obr./min.

Delikatne frezy kamienne

Są to jednorazowe frezy przeznaczone głównie do skórek oraz matowienia i skracania naturalnej płytki paznokcia. Bardzo delikatne, w ofercie Motyl-PRO znajdują się różne gradacje oraz kształty – dobierane w zależności od przeznaczenia.
Maks. obroty dla tego rodzaju frezów to 30 tys. obr./min.

Frezy polerskie

Używane są do szybkiego wykończenia manicure lub przedłużenia. Wygładzają, nadają połysk.

Rozbudowana oferta Motyl-PRO pozwala styliście paznokci dobrać odpowiedni frez do frezarek do paznokci, ale nie tylko – frezy Motyl-PRO to przede wszystkim gwarancja najwyższej jakości potwierdzana przez ich użytkowników.

Zobacz również: frezy kosmetyczne, gumki do polerowania, frezy protetyczne